Izberemo najbolj sveže šparglje. Če je le mogoče jih kupimo neposredno pri pridelovalcu, na tržnici ali v trgovini, ki ji zaupamo. Šparglji morajo biti gladki, čvrsti in pokončni, konice ne smejo biti poškodovane. Pri tanjših špargljih pazimo, da niso nagubani, saj je to znak dehidracije ali olesenelosti.
Šparglje vedno hranimo v hladilniku. Preden jih shranimo odstranimo vse vezi ali gumijaste trakove.
Če nameravamo šparglje uporabiti v istem dnevu kot smo jih kupili, jih zavijemo v vlažno krpo ali papirnato brisačo in jih shranimo v predal za svežo hrano v hladilniku.
Kadar špargljev ne porabimo takoj, ampak bi vseeno želeli imeti sveže in hrustljave, jih shranimo kot šopek svežih zelišč. Šparglje obrežemo, vendar ne več kot cm in jih pokonci postavimo v širši kozarec z vodo, da niso stisnjeni. Pokrijemo jih s plastično vrečko in damo v hladilnik.
Šparglje vsak dan preverimo in osvežimo vodo, če je videti motna ali je izhlapela.
Sveži šparglji običajno zdržijo tri do pet dni v hladilniku. Če jih shranimo kot šopek zelišč, kot je opisano zgoraj, bi moral zdržati dlje – vsaj en teden in, odvisno od tega, kako sveži so bili ob nakupu, do 10 dni.
Če šparglji postanejo mlahavi, izgubijo nekaj zelene barve ali so videti nagubani, so vse to znaki, da je čas, da jih porabimo.
Če želimo oživiti že ovenele šparglje, obrežemo konce in jih potopimo v skledo z mrzlo vodo – po približno eni uri hladne in osvežilne kopeli se bodo ponovno napeli.
Kuhane šparglje shranjujemo tako kot drugo kuhano zelenjavo: v nepredušni posodi v hladilniku. Porabiti jih moramo v dveh do največ štirih dni.
Če sami vzgajamo šparglje in je pridelek preobilen, jih lahko zamrznemo:
Zamrznjene šparglje shranjujemo v zamrzovalniku do šest mesecev, običajno pa jih porabimo v treh mesecih, saj lahko kakovost po tem času začne upadati.